Επίσκεψη στην έκθεση Τέχνη & Λόγος

Ο τελευταίος μας περίπατος για φέτος έλαβε χώρα στο κάστρο της πόλης μας, όπου είχαμε την ευκαιρία να επισκεφτούμε το Ασλαν Τζαμί, αλλά και τα Γενικά Αρχεία του Κράτους.

Στον εκθεσιακό χώρο των Γ.Α.Κ. θαυμάσαμε τις εικαστικές δημιουργίες των μαθητών/τριών από την πλειονότητα των Γυμνασίων και Λυκείων της πόλης με αφορμή την έκθεση “Τέχνη και Λόγος” που διοργάνωσαν οι Σύμβουλοι Φιλολόγων και Εικαστικών της ΔΔΕ Ιωαννίνων.

Φυσικά το Γυμνάσιο Λογγάδων είχε και σε αυτή την έκθεση έντονη παρουσία με τις δημιουργίες των μαθητών/τριών να κλέβουν τις εντυπώσεις.

Ευχαριστούμε τις εκπαιδευτικούς κα Μπρούζου και κα Λαδιά που ενέπνευσαν και καθοδήγησαν τους μαθητές και τις μαθήτριές μας, ώστε να φτάσουμε σε αυτό το αποτέλεσμα.

Η έκθεση είναι επισκέψιμη για όλους μέχρι και τις 26/4/2024.